Galeria "In Blanco"


OBLICZA ŁODZI 2016 - WERNISAŻ WYSTAWY POKONKURSOWEJ - GOOD TIME APARTHOTEL, PIOTRKOWSKA 120

2016-10-14 18:00

POKONKURSOWA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA OBLICZA ŁODZI 2016

Good Time Aparthotel, 
Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi
zapraszają na pokonkursową wystawę fotograficzną:
„OBLICZA ŁODZI 2016"

Miejsce i czas trwania wystawy:
Good Time Aparhotel Łódź, ul. Piotrkowska 120 (w podwórzu)

Wystawa będzie dostępna 24h od 10.10.2016 do odwołania.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14.10.2016 
o godzinie 18.00.

Prezentowana wystawa jest efektem organizowanego od dwudziestu lat Konkursu Fotograficznego „OBLICZA ŁODZI” - od kilku lat uznawanego za jeden z najważniejszych łódzkich konkursów fotograficznych dla amatorów, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i który na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych naszego miasta.
Organizatorem konkursu jest Bałucki Ośrodek Kultury.
Koordynatorem i jednocześnie komisarzem konkursu jest Mateusz Błażejewski – z wykształcenia muzyk, pasjonat fotografii, który każdą wolną chwilę spędza z aparatem w ręku.

Organizując OBLICZA ŁODZI chcieliśmy pokazać wszystkim jak niezwykłym i różnorodnym miastem jest Łódź i jak fantastyczni są łodzianie.
Przez 20 lat udało się zebrać bogaty zestaw zdjęć artystycznych dokumentujących zmieniające się miasto i życie łodzian. Subiektywne spojrzenie na Łódź „okiem” kamery stanowi ciekawy zapis życia mieszkańców, którzy potrafią odnaleźć piękno Łodzi - miasta mody, designu, filmu i sztuki. 
W roku 2016 zaprosiliśmy po raz dwudziesty do udziału fotografów amatorów i pasjonatów tej dziedziny sztuki.

Tegoroczna edycja organizowana była w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat i powyżej 16 roku życia oraz w dwóch kategoriach tematycznych: impresja, reportaż.

Tegoroczną edycję Konkursu Honorowym Patronatem objęła Pani Prezydent Miasta Łodzi – p. Hanna Zdanowska.

Na tej wystawie prezentujemy Państwu zdjęcia autorów, które zostały wybrane z fotografii zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu „OBLICZA ŁODZI 2016”, a który został rozstrzygnięty 24 czerwca 2016 roku w Bałuckim Ośrodku Kultury LUTNIA.

Podsumowując organizację konkursu i mając na uwadze, że to już dwudziesta edycja, organizatorzy konkursu, zdecydowali się na zorganizowanie wystawy pokonkursowej w Good Time Aparthotel uznając to miejsce za magiczne i niepowtarzalne.
Zdecydowali się na skomponowanie tych wyjątkowych fotografii w formie wystawy, w typowej wielkomiejskiej, łódzkiej kamienicy, wprowadzając dodatkowo odbiorcę w klimat XIX-wiecznej Łodzi.
Dzięki tym działaniom fotografie podziwiać będą mogli zarówno mieszkańcy Łodzi, jak i Goście odwiedzający nasze miasto - przez cały czas trwania wystawy, przez 24h na dobę.

Do przygotowania plakatu wystawy wykorzystane zostało jedno ze zdjęć wystawy autorstwa Pani Aleksandry Lesz.

Wernisaż wystawy fotograficznej OBLICZA ŁODZI 2016 w Good Time Aparthotel odbędzie się w dniu 14 października 2016r. o godz. 18.00, ul. Piotrkowska 120.

Komisarz Konkursu Fotograficznego
OBLICZA ŁODZI
Mateusz Błażejewski

Miejsce i czas trwania wystawy: 
Good Time Aparhotel Łódź, ul. Piotrkowska 120
Wystawa będzie dostępna 24h od 10.10.2016
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 14.10.2016 
o godzinie 18.00.

https://good-time.com.pl/…/wystawa-pokonkursowa-oblicza-lod…/

 

Zapraszamy
Informacja: 42 207 32 32, recepcja@good-time.com.pl

—————

Powrót